Päriseluline blogi

Filtreeri postitusi

Tervisedetsember, here I come!

Nii! Tere detsember! Tundub, et detsember on päris hakkamist täis! Vähemalt vaibid on sellised ja tunne on õige ja ma otsustasin võtta käsile oma liikumise ja toitumise ja võib olla ka une, kui vajadus tekib (sest eelmisel postituses kirjutasin ka, et kuskilt viskab energiat sisse, ehkki ma ei tee selleks mitte midagi praegu. Söön kooki ja magan vähe. Ja ei midagi. Ikka on energiat ja jaksu ja tahtmist toimetada. Jõudsin selleni, et äkki ikka on tegemist suhtumiseküsimusega. Ja äkki ka novembritänulikkusega). Aga siin allpool kirjutan pikemalt, miks ma detsmebris videoid tegema hakkan ja kelle omale virtuaalseks mentoriks võtan!

Rõõmus ja värske Grete ja rõõmus ja värske kõik-mida-leidsin-puuviljanurgast-smuuti
(pirnid, kiivid, hurmaad, banaanid ja õunamahl)
Loe lisaks

Jaanuarikokkuvõte ehk kuidas läks toitumisekuu ja hommikurutiinidekuu ja üldse

Kui minu Yogi Tea räägib minuga.

Jaanuar ongi üllatuslikult läbi saanud! Ainult 11 kuud veel! Esimene kuu ehk jaanuar möödus toitumise korrastamise ja hommikurutiini kinnistamise tähe all #mindsetreseti toel. Kokkuvõttena võin öelda, et minu esimene kuu on korda läinud! Hoolimata igasugustest erinevatest terviseriketest, mida siin erinevatel inimestel kodus ette on tulnud ja millest tulenevalt olen mina mitmes (veel mitmemas kui tavaliselt) rollis korraga, olen omadega täiega mäel! Niimoodi võib ju terve aasta lenneldes mööduda! Jah, eelmine postitus väljendas ka seda, et see ei ole siin mingi mäng lillede ja liblikatega kogu aeg, aga samas - kui väljakutseid ei oleks, siis oleks suhteliselt igav siin seda päriselublogi pidada kaa. Sest (olles selle aasta esimestest väljakutsetest vaikselt läbi tulnud) mulle ju tegelikult hullult meeldivad väljakutsed! No sellised parajad, mis otseselt ei murra, aga mugavustsooni ka ei luba langeda. 
Loe lisaks

Kuidas jääda pärisendaks keset tervisemuresid, lapsi ja ülesandeid

Lugemislaatsaret elutoapõrandal

Jaanuari viimne nädal on alanud, mis tähendab, et kohe saab läbi #mindsetreset Mel Robbinsiga ja minu toitumisekuu väljakutsega "ei loomsele, gluteenile ja suhkrule". Aga kui jaanuari esimene pool oli selline rõõmus ja entusiastlik ja sujuv, siis kuu lõpp kiskus väljakutsuvaks küll. Sest kõikide tervised siin muudkui ütlesid üles ja keegi ei läinud vahepeal kodust ära, vaid kõik erimeelitsesid ja vajasid mind 24/7 siinsamas, kus mina olen harjunud päeviti töötama, unistama, oma hetki võtma ja olema nii, et asjad jäävad lihtsalt oma riiulitele ja kastidesse, kui ma nad sinna pannud olen. Mis tähendas, et minu selliseid koduseid hetki ei olnud ja selle asemel oli igasuguseid muid hetki, mis pigem ei laadinud mind (lisaks millele ei saanud ma ka oma tavapäraseid koduväliseid toimetusi teha). No selliseid täitsa normaalseid, mitte päris tervete lastega kodus olemise hetki. Ja tänu sellele sain ma ka jälle aru, kuidas ootused ja plaanid ei käi alati päriseluga kokku. Ja tänu sellele sain selle peale mõelda ja jälle paar asja selgemaks.
Loe lisaks

Ülevaade hommikutest ja toitumisest ja üldse sellest kuidas läheb

Kuidas ma saalis rõõmus ja rahul olen.

Juba 11 päeva elu ja keha ja rõõmu toetavat toitu ja 5 päeva hommikupraktikat! Räägin siin sellest, milliseid uusi harjumusi siin loonud olen, kuidas uute harjumuste loomine ei ole alati lihtne ja millised väljakutsed tee peal olnud on. Ja hommikustest tõusmistest ja esimesest saalinädalast ka. Ja üks eriti mõnus maasika-mangosmuuti on mulle siin kirjutamisel abiks. Ja seda ka ikka, et jooksvaid toimetusi ja tegemisi saab jälgida ja kaasa mõelda ja rääkida ja jagada Päriselus facebookilehel. Sest mulle nii meeldib, kui Sa kirjutad sellest, kuidas Sina end toetad ja rõõmsana hoiad - mina saan inspikat (ja kindlasti teised ka) ja Sina saad seda kirjutades kohe eriti mõnusa tunde. Või siis, kui on mingi mure või küsimus, siis kaa ju saame koos mõelda.
Loe lisaks

Õuna- ja smuutipäevad ja inspiratsioonivideodKirjutan sellest, kuidas ma muudkui smuutisid joon ja õunu söön ja inspireerivate inimeste ja videote abil oma jaanuarirütme (ja aastarütme!) kokku panen. Täna näiteks võtsin kätte ja tuletasin endale meelde, et ma lubasin endale, et ma jalutan iga päev õues vähemalt kümme minutit. Sest õuesolemine iseenesest juba aitab end suuremasse pilti lülitada ja värske õhk puhastab aju ja annab värskust - igatahes, kui on vaja teha mingit pingsat mõttetööd (või on lihtsalt kinnijooksnud ja kuri tunne), peab end vahepeal õue rebima, et saaks pärast hoopis teise (ja ägedama) energiaga tööga edasi minna. Ja nii ma lihtsalt läksin ja koristasin lund (mida tegelt ei olnud üldse nii palju kui ma oleksin tahtnud) ja hingasin värsket õhku. Ja siis tulin tagasi ja olin päriskindlasti palju rõõmsam ja muretum. Lisaks võtsin täna hommikul natuke üle kümne minuti aega, et proovida Tony Robbinsi hommikupraktikat või päeva häälestumise tehnikaid. Ja mulle tundub, et see sobib nii mulle kui Sulle kui kõigile. Homme või ülehomme kirjutan sellest ja oma hommikurituaalidest pikemalt.
Loe lisaks

Arhiiv