Päriseluline blogi

Filtreeri postitusi

Looduslaadimine ja kultuurilaadimineKui aku hakkab tühjaks saama, on selle laadimiseks inimesena erinevaid viise, eksju. Hea on neid teada ja teadvustada, et enne päris väljalülitumist jaole saaks, et ei peaks kogu süsteemi taaskäivitama hakkama. Mis on ju tüütu. Mina tunnen praegu, et minu kiirlaadija või pigem äkki on õigem öelda kiirtasakaalustaja on kuskil looduses viibimine ilma kõrvaliste isikute juuresviibimiseta (kusjuures see on oluline. Sest igapäevaelus on inimesi ja nende erinevaid sagedusi ja energiaid igal pool minu ümber - eriti siis, kui ma linnas käin. Või poes. Aga kodus ka, sest siin on ka erinevad inimesed erinevate tegemiste ja kogemistega ja üleüldse elan ma ju külas, kus elavad teised ka, kellel on ka kõik need samad asjad. Seega ma olen selle kõigega pidevalt ümbritsetud ja eks see ju mõjutab mind ka. Ja mulle väga meeldivad inimesed! Aga ma tunnen, et ma vajan introverdina ikkagi vahepeal seda äraolemist ja laadimist, kõikvõimalikest energiatest ja muredest ja saginatest eemal olemist.) ja kui ma olen end looduses tasakaalustanud, tahan ma lugeda, kontserte ja etendusi nautida ja kohvikus tśaid juua, sõpradega kokku saada, lobiseda ja end teistpidi laadida. Ehk et kui ma olen end niimoodi looduse osana loodusega tasakaalu viinud või oma füüsilise keha täis laadinud, on mul jõudu ja tahet uurida, kuulata, arutleda ja mõtestada, miks ja kes ma inimesena olen ja olla võiksin ja kuidas teised seda elamist ja olemist näevad ja nii. Ehk siis nagu kuidagi meeleliselt laadida.  
Loe lisaks

Kuidas ma ilusate asjade kokkulangemisel talveunest ärkasin

Sellerimahl ja sünnipäevalilled

Ma olengi nüüd jälle targem ja kogenum, et mitte öelda, et vanem! Veits on imelik tunne, sest ma olen nüüd rohkem neljakümne poole. Enne olin seal keskel. Aga noh, samas on see lihtsalt number ja need viimased aastad on olnud niii ägedad, et ma olen valmis selle kõige pärast vanem olema! Täna tahan kirjutada sellest, kuidas ma lõpuks ometi talveunest ärkasin ja kuidas see juhtus. Ma olen alati hommikuid armastanud ja mulle sobivad igasugused hommikused rituaalid ja praktikad imeliselt. Ja ma enamasti olen kenasti lainel. Aga sel aastal on siin mingid terviserikked (mul või lastel), pikemad ülevalolemised või mingid muud öised jamad vaheldumisi, mis on mu hommikuid järjepidevalt pekki keeranud ja sellest kohast on olnud üliraske, ü l i r a s k e tagasi ree peale saada. Sest kui korra kukun, kukub kogu keha ja meeleolu ja päev (või mitu. või nädal) järgi. Aga ma kahtlustan, et see viimastel nädalatel õhus olnud pidev kukkumine on olnud seotud ka selle pika talvega, pimeda ja raske aja lõppemisega seonduva energialangusega ja just sellise energeetiliselt väljakutsuva ajaga. Et ongi olnud kordades raskem end kuidagi lainel hoida.
Loe lisaks

Sünnipäevaeelsed mõtisklused - Tony Robbins, uskumused ja harjumused ja Grete järjepidevuseparadoks


Ma siin ikka lainetan vaikselt edasi või seilan lainetes ja hulbin ja olen keset tormi ka.  Aga samas on nii huvitav olnud jälgida, kuidas see elu ja värk siin kõik lahti rullub. Viimastel nädalatel on nii mitmete inimeste eludes igasuguseid segaseid asju juhtunud. Nagu ongoing täiskuu oleks. Ja mina olen olnud pigem endassetõmbunud ja selle kõige kõrval vaatan, et äkki see polegi kõige hullem variant olnud (huvitav vaatepunkt! :)).  Täna on minu 35. eluaasta viimane päev, mis tähendab, et homme on minu sünnipäev! Järgmine uus eluaasta on ees. Ja olles kuulanud Tony Robbinsit, tekkis jälle see tunne, et see on ikka eriti imeline, et ma just niimoodi saan siin ja praegu elada ja kui palju võimalusi on igast asju teha. Ja et miks ma siis neid ei tee või mis mind tagasi hoiab või kuidas neid tegema peaks, seda mõtlesin ka.
Loe lisaks

Märtsine müstikapostitus - igasugune segadus ja möll ja vastuolud


See märts on ikka segasem kui ma oodanud oleks! Selles mõttes, et ühel hetkel on eufooria ja järgmisel segadus, et mis üldse on päris, kes mina üldse olen ja miks ja miks mingid asjad on nagu nad on ja üldse tahaks lihtsalt mossitada. Ja siis, peale mõnd meditatsiooni või praktikat on jälle kõik ilus ja mõne aja pärast hakkab vaikselt ära vajuma. Ja no see kõik käib lainetena ühe ja sama päeva jooksul! Mis värk on!
Loe lisaks