Päriseluline blogi

Filtreeri postitusi

Jaanuarikokkuvõte ehk kuidas läks toitumisekuu ja hommikurutiinidekuu ja üldse

Kui minu Yogi Tea räägib minuga.

Jaanuar ongi üllatuslikult läbi saanud! Ainult 11 kuud veel! Esimene kuu ehk jaanuar möödus toitumise korrastamise ja hommikurutiini kinnistamise tähe all #mindsetreseti toel. Kokkuvõttena võin öelda, et minu esimene kuu on korda läinud! Hoolimata igasugustest erinevatest terviseriketest, mida siin erinevatel inimestel kodus ette on tulnud ja millest tulenevalt olen mina mitmes (veel mitmemas kui tavaliselt) rollis korraga, olen omadega täiega mäel! Niimoodi võib ju terve aasta lenneldes mööduda! Jah, eelmine postitus väljendas ka seda, et see ei ole siin mingi mäng lillede ja liblikatega kogu aeg, aga samas - kui väljakutseid ei oleks, siis oleks suhteliselt igav siin seda päriselublogi pidada kaa. Sest (olles selle aasta esimestest väljakutsetest vaikselt läbi tulnud) mulle ju tegelikult hullult meeldivad väljakutsed! No sellised parajad, mis otseselt ei murra, aga mugavustsooni ka ei luba langeda. 
Loe lisaks

Kuidas jääda pärisendaks keset tervisemuresid, lapsi ja ülesandeid

Lugemislaatsaret elutoapõrandal

Jaanuari viimne nädal on alanud, mis tähendab, et kohe saab läbi #mindsetreset Mel Robbinsiga ja minu toitumisekuu väljakutsega "ei loomsele, gluteenile ja suhkrule". Aga kui jaanuari esimene pool oli selline rõõmus ja entusiastlik ja sujuv, siis kuu lõpp kiskus väljakutsuvaks küll. Sest kõikide tervised siin muudkui ütlesid üles ja keegi ei läinud vahepeal kodust ära, vaid kõik erimeelitsesid ja vajasid mind 24/7 siinsamas, kus mina olen harjunud päeviti töötama, unistama, oma hetki võtma ja olema nii, et asjad jäävad lihtsalt oma riiulitele ja kastidesse, kui ma nad sinna pannud olen. Mis tähendas, et minu selliseid koduseid hetki ei olnud ja selle asemel oli igasuguseid muid hetki, mis pigem ei laadinud mind (lisaks millele ei saanud ma ka oma tavapäraseid koduväliseid toimetusi teha). No selliseid täitsa normaalseid, mitte päris tervete lastega kodus olemise hetki. Ja tänu sellele sain ma ka jälle aru, kuidas ootused ja plaanid ei käi alati päriseluga kokku. Ja tänu sellele sain selle peale mõelda ja jälle paar asja selgemaks.
Loe lisaks

Kehast, enesetundest, vastutusest ja sellest, mis inspireerib


Ükskord, kui me kokaraamatuid lappasime ja Kaheksasel olid tuulerõuged.

Jaanuarikuu kolmas nädal! Pool jaanuarikuud on läbi ja need jaanuarivaibid on mõnusad ja toetavad olnud - oma väikeste tõusude ja mõõnadega, muidugi, sest muidu poleks põnev, aga kokkuvõttes olen arengutega ja enese lainelhoidmisega rahul küll! Tegelen aktiivselt hommikurutiini juurutamisega, mis täiega toetab ja toitun plaanikohaselt. Ja kuna ma ju ise tahan seda, siis ma ei tunne, et selline toitumine oleks minu jaoks piirav. Postituses kirjutan, kuidas keha end hästi tunneb ja miks; kuidas inimestelt (ja eelkõige lastelt) ei tohiks vastutust ja õppetunde ära võtta, igasuguseid asju eeldades ja nende eest ära tehes ja siis sellest, kes ja kuidas mind vahepeal inspireerinud on. Lisaks Sulle ka tegemiseks üks tore inspiratsiooniharjutus!
Loe lisaks

Ülevaade hommikutest ja toitumisest ja üldse sellest kuidas läheb

Kuidas ma saalis rõõmus ja rahul olen.

Juba 11 päeva elu ja keha ja rõõmu toetavat toitu ja 5 päeva hommikupraktikat! Räägin siin sellest, milliseid uusi harjumusi siin loonud olen, kuidas uute harjumuste loomine ei ole alati lihtne ja millised väljakutsed tee peal olnud on. Ja hommikustest tõusmistest ja esimesest saalinädalast ka. Ja üks eriti mõnus maasika-mangosmuuti on mulle siin kirjutamisel abiks. Ja seda ka ikka, et jooksvaid toimetusi ja tegemisi saab jälgida ja kaasa mõelda ja rääkida ja jagada Päriselus facebookilehel. Sest mulle nii meeldib, kui Sa kirjutad sellest, kuidas Sina end toetad ja rõõmsana hoiad - mina saan inspikat (ja kindlasti teised ka) ja Sina saad seda kirjutades kohe eriti mõnusa tunde. Või siis, kui on mingi mure või küsimus, siis kaa ju saame koos mõelda.
Loe lisaks

Arhiiv