Päriseluline blogi

Filtreeri postitusi

#7 Päris lastejooga ja kuidas ma oma hommiku tagasi võtsin

Ma otsustasin proovida nüüd, kuidas oleks hakata kirjutama eilsest päevast järgmise päeva hommikuti. Sest minu jaoks muutus õhtutikirjutamise puhul kurnavaks see, et ma jõudsin tundidest ja mujalt tihti koju alles 22 ajal või isegi kui olin kodus varem, siis hakkasin ikka kirjutama alles peale laste magamajäämist, mis aga tähendas. et ma jätsin end ilma suurest osast  väärtuslikust uneajast 22-2 vahel. Seega eile läksin ilusasti magama ja tõusin täna kell 5.15 nagu noor varss - rõõmus ja puhanud ja tahtejõudu täis. Ma ju armastan oma varajaseid hommikuid. Aga ainult siis, kui ma olen normaalsel ajal magama läinud. Otsustasin, et ma teen nüüdsest Novembrikirjutajatesse sama päeva tänupostituse ikka sama päeva õhtul, pikema blogipostituse aga järgmisel hommikul.

Lastejoogas rääkisime isadest. Kaasas oli meie pere isa fliisvariant ehk kuidas Martin joogas käib #voodoo

Loe lisaks

Kuidas ma ilusate asjade kokkulangemisel talveunest ärkasin

Sellerimahl ja sünnipäevalilled

Ma olengi nüüd jälle targem ja kogenum, et mitte öelda, et vanem! Veits on imelik tunne, sest ma olen nüüd rohkem neljakümne poole. Enne olin seal keskel. Aga noh, samas on see lihtsalt number ja need viimased aastad on olnud niii ägedad, et ma olen valmis selle kõige pärast vanem olema! Täna tahan kirjutada sellest, kuidas ma lõpuks ometi talveunest ärkasin ja kuidas see juhtus. Ma olen alati hommikuid armastanud ja mulle sobivad igasugused hommikused rituaalid ja praktikad imeliselt. Ja ma enamasti olen kenasti lainel. Aga sel aastal on siin mingid terviserikked (mul või lastel), pikemad ülevalolemised või mingid muud öised jamad vaheldumisi, mis on mu hommikuid järjepidevalt pekki keeranud ja sellest kohast on olnud üliraske, ü l i r a s k e tagasi ree peale saada. Sest kui korra kukun, kukub kogu keha ja meeleolu ja päev (või mitu. või nädal) järgi. Aga ma kahtlustan, et see viimastel nädalatel õhus olnud pidev kukkumine on olnud seotud ka selle pika talvega, pimeda ja raske aja lõppemisega seonduva energialangusega ja just sellise energeetiliselt väljakutsuva ajaga. Et ongi olnud kordades raskem end kuidagi lainel hoida.
Loe lisaks

Jaanuarikokkuvõte ehk kuidas läks toitumisekuu ja hommikurutiinidekuu ja üldse

Kui minu Yogi Tea räägib minuga.

Jaanuar ongi üllatuslikult läbi saanud! Ainult 11 kuud veel! Esimene kuu ehk jaanuar möödus toitumise korrastamise ja hommikurutiini kinnistamise tähe all #mindsetreseti toel. Kokkuvõttena võin öelda, et minu esimene kuu on korda läinud! Hoolimata igasugustest erinevatest terviseriketest, mida siin erinevatel inimestel kodus ette on tulnud ja millest tulenevalt olen mina mitmes (veel mitmemas kui tavaliselt) rollis korraga, olen omadega täiega mäel! Niimoodi võib ju terve aasta lenneldes mööduda! Jah, eelmine postitus väljendas ka seda, et see ei ole siin mingi mäng lillede ja liblikatega kogu aeg, aga samas - kui väljakutseid ei oleks, siis oleks suhteliselt igav siin seda päriselublogi pidada kaa. Sest (olles selle aasta esimestest väljakutsetest vaikselt läbi tulnud) mulle ju tegelikult hullult meeldivad väljakutsed! No sellised parajad, mis otseselt ei murra, aga mugavustsooni ka ei luba langeda. 
Loe lisaks

Mindsetist, mustritest, hommikurutiinist ja uuest nädalast

Kui kõik magavad, aga ikka on keegi, kes tahab Sinu hommikurutiinist osa saada.

Me oleme juba peaaegu nädala uues aastas elanud! Selle esimese nädala olen pühendanud oma toitumise kordategemisele ja üldse uueks aastaks mõtete ja kodu korrastamisele. Olen siin jälginud inspireerivaid inimesi ja läinud edasi MindsetResetiga, mis on jaanuarikuine ettevõtmine Mel Robbinsilt, mille käigus ta aitab meil oma mõttemustreid ümberprogrammeerida, et me saaks oma kogupotentsiaali kasutada ja ei laseks minevikujamal end juhtida. Lisaks olen tegelenud oma hommikurutiiniga, et seda ka kuidagi paika loksutada ja et sobivalt on see ka MindsetReseti teema sel nädalal (!), siis see saab ka minu selle nädala teemaks toitumise kõrval! Minu praegune hommikurutiin (või ideaal) on postituse lõpus ka ilusasti kirjas (ja olgu öeldud, et mind väga huvitavad teie hommikurituaalid-praktikad!).
Loe lisaks