Kommenteeri

Õuna- ja smuutipäevad ja inspiratsioonivideodKirjutan sellest, kuidas ma muudkui smuutisid joon ja õunu söön ja inspireerivate inimeste ja videote abil oma jaanuarirütme (ja aastarütme!) kokku panen. Täna näiteks võtsin kätte ja tuletasin endale meelde, et ma lubasin endale, et ma jalutan iga päev õues vähemalt kümme minutit. Sest õuesolemine iseenesest juba aitab end suuremasse pilti lülitada ja värske õhk puhastab aju ja annab värskust - igatahes, kui on vaja teha mingit pingsat mõttetööd (või on lihtsalt kinnijooksnud ja kuri tunne), peab end vahepeal õue rebima, et saaks pärast hoopis teise (ja ägedama) energiaga tööga edasi minna. Ja nii ma lihtsalt läksin ja koristasin lund (mida tegelt ei olnud üldse nii palju kui ma oleksin tahtnud) ja hingasin värsket õhku. Ja siis tulin tagasi ja olin päriskindlasti palju rõõmsam ja muretum. Lisaks võtsin täna hommikul natuke üle kümne minuti aega, et proovida Tony Robbinsi hommikupraktikat või päeva häälestumise tehnikaid. Ja mulle tundub, et see sobib nii mulle kui Sulle kui kõigile. Homme või ülehomme kirjutan sellest ja oma hommikurituaalidest pikemalt.
Aasta esimestel päevadel olen kõvasti inspireerivaid lugusid lugenud, kuulanud ja vaadanud, sest kohe selline tunne on! Näiteks kuulasin-vaatasin youtubeist intervjuusid Tony Robbinsiga, sest tema on üks inspireerivamaid ja südamlikumaid inimesi, keda ma jälginud olen. Näiteks, kui Sa pole vadanud temast tehtud dokumentaalfilmi "I Am Not Your Guru", siis ma soojalt soovitan (mina vaatasin Netflixist). Aga youtubeist leiab lühemaid (ja pikemaid) ka, mis mõnusa inspiratsioonibuusti annavad. Mulle lihtsalt meeldib vaadata, kui päris ja energiattäis ja kohal ta on. Juba see kõnetab ja tõstab seda sama energiat iseenda sees ka üles.

Ja siis vaatasin oma Mindsetreseti Mel Robbinsi videosid, mida ta igapäevaselt saadab selle väljakutse raames. Tema juures meeldib mulle ka see ehedus, aga ka selline tõsine ja sirgjooneline ja to the point jagamine ja innustamine. Eilses videos tõmbas ta ka oma mehe liistule ja see ehe jagamine ja oma nõrkuste tunnistamine oli ka lihtsalt südantrebivalt ilus. Ja kõik väga kõnetas. Õhtul autoga koju sõites kuulasin lõpuni Armastusest podcasti viimase osa"Tänutunne", mis oli ka kuidagi hästi puudutav ja oli nüansse, mis väga kuidagi just minu praegusesse olemisse sobisid. Hiljem õhtul koristasin ja pakkisin kaduneljapäeva puhul asju ära, mida me enam ei vaja ja kuulasin DoTerra õlidega tegeleva ja loova Claire live´i ja jällegi leidsin sada asja, mis kõnetas. Ja siis veel õhtul hilja lugesin selle aasta tähendust Karam Kriya numeroloogia kohaselt ja jällegi tundsin, et ma olen kuidagi täpselt lainel. Selle kõigega. See kõik toetab nii hirmsasti ja ma olen nii rõõmus, et kõik on täpselt nagu on. Praegu. Selle aasta numeroloogiast tahan kindlasti pikemalt ka kirjutada.

Tavaliselt tahan ma igasuguste asjade lugemise ja vaatamise ja kuulamise kõrvale midagi närida või juua, sest see kuidagi käib selle kõige juurde. Ja kuna ma kommi enam ju endal süüa ei luba (ja ma olen endiselt rõõmus selle otsuses üle!), siis tuleb leida asendusi. 

Ma olen nende päevade jooksul kindlasti mitu liitrit smuutit ära joonud. Mul on aeg-ajalt ka smuutiblokid olnud mingil põhjusel. Äkki siis, kui ma olen kommidega ülepingutanud ja mingi magus smuuti ei tundu eriti ahvatlev. Aga minu lemmiksmuutid on viimasel ajal olnud sellised:

Kirsi-kakaosmuuti
(1,5-liitrine kannutäis, mida vahel jagan teistega)
kotitäis külmutatud kirsse (300 g)
2 banaani
pool kuni kolmveerand liitrit riisi-mandlipiima või muud taimset piima
peotäis rohelist (rukola, spinat vms)
kaks spl toorkakaopulbrit
mõnd ägedat superfoodipulbrit (Boosti, näiteks. Mul on praegu Rawsom Green Mix)
soovi korral vahtrasiirupit vm magustajat

Maasika-kiivismuuti
(1,5-liitrine kannutäis)
kotitäis kõlmutatud maasikaid
pool kuni kolmveerand liitrit riisi-mandlipiima või muud taimset piima
2 banaani
kaks kiivit
peotäis rohelist
mõnd ägedat superfoodipulbrit (Boosti, näiteks. Mul on praegu Rawsom Green Mix)
viskasin chia-seemneid ka sisse
soovi korral vahtrasiirupit vm magustajat

Smuutidega olen täiega mugavustsoonis praegu, seega see on üks valdkond, kus ma tahaks inspireeruda! Tahaks mingit head kollast smuutit teha - ananassist, näiteks. Võtan ette.

Teine minu lemmiksnäkk inspireerumise kõrvale on õunad. Õunad on minu supertoit. See on see puuvili, mille ma valiksin kaasa üksikule saarele ja see puuvili, mille ma valiks, kui ma peaks aasta aega ainult ühte puuvilja sööma ja noh, ühesõnaga. Saate aru küll. Kui minu puuviljanurgas on õunu, siis on minu maailmas rahu. Ma praegu guugeldasin õunu ja põhimõtteliselt aitab õun ennetada kõike, mida Su tervisele vaja ei ole jaa parandab kõike, mida on vaja parandada. Ma sain küll teada, et õunaseemnete tarbimine suures koguses on kahjulik. Ja kuna need kogused on mul siin juba massiivsed, siis võib olla et isegi mõtlen selle peale, kuidas neid seemneid mitte süüa.

Meil käis just Selverionu (tavaliselt käib Prismaonu, sest sealne ägedate taimsete toodete valik on suurem, aga kuna nende leht millegipärast polnud töökorras, valisime seekord Selveri) ja tõi kottideviisi toitu. Mulle tundub, et nüüd saab suveni hakkama. Ühtlasi, kuna lastele meeldib kuivainete ja koneervide kapis poodi mängida, oli selle sisu viimasest korrast tagurpidi keeratud ja mulle tundus, et mitte midagi ei ole. Ja siis ma muudkui kirjutasin, mis kõik puudu on ja Martin muudkui lisas e-poes tooteid korvi. Ja siis täna, kui Selverionu tuli meie kümne kotiga ja ma olin sunnitud selle kapi ära koristama, et sinna kõik kaubad ära mahutada, sai selgeks, et tegelikult meil oli küll kaerahelbeid (nüüd on neid 5 pakki) ja purustatud tomateid (neid on meil nüüd 16 purki) ja gluteenivabasid makarone justkui oli ka juba enne (nüüd on 10 pakki). Ehk et kui me siia lumevangi jääme või midagi, siis we´re good. Muidugi tõi ta ka muud kraami, sealhulgas juurvilju ja puuvilju ja ka need varud peaksid mõne aja vastu pidama.Mulle väga meeldib e-poe kullerteenust kasutada, sest siis jääb nii palju aega alles ja ma ei kaldu poes rajalt kõrvale ka. Aeg-ajalt tuleb minna küll mingeid spetsiaalseid tooteid toomas, mida Prismas ja Selveris ei pakuta, aga see on pigem tore, sest siis ei ripu käte otsas kartuli- ja puuviljakotte ja muud kaupa, mida me niikuinii alati ostame ja mis ei nõua järelemõtlemist ja valimist. Sest tegelikult meeldib mulle poes käia küll. Pigem üksi. Ja siis seal meie kodusesse valikusse katsetamiseks uusi asju valida (no näiteks põnevaid moose või jahusid või teesid või maitseaineid või mingeid aasiapäraseid tooteid). Aga siis ongi mõnusam, kui ei pea muu kauba kärusse kogumisele aega kulutama. Nii et ma soovin, et ka sel aastal kasutame seda võimalust ohtrasti ja isegi veel ohtramini(?).

Kuna täna pole siin ühtki last, siis olengi saanud rahulikult oma smuutiga tśillida. Õhtul on pere kodus, nii et ma pean mingit reaalset toitu ka valmistama. Kuna Selverionu käis, siis on siin igatpidi küllus ja ma lähen ühel hetkel ja lasen sel end inspireerida.

Homseks panin juba mungoad likku, et teha endale kichereed, üht riisi ja mungubadega rooga, mis on vürtsine ja aitab kehal väga hästi puhastuda. See on ka üks kundalini joogide elustiili juurde kuuluv roog. Ajurveeda järgi peaks sööma toitu, mis on värskelt valmistatud, aga ma arvan, et ma teen nii nagu ma ka eelmisel aastal tegin - keetsin suure potitäit kichereed kokku ja panin karbikestega sügavkülma. Ma sõin neid tavaliselt neljapäeviti, kui mul on saalis tundide päev ja vahepeal kodus lõunapaus. Nendel päevadel on superlihtne isegi kommidest ja kookidest mööda vaadata, sest see päev juba ise on selline inspiratsiooni ja inimesi täis, et ma ei taha seda energiat kommidega rikkuda. Tavaliselt. Muidugi olen ma seda ka elus teinud. et oleks mitmekesisem. Aga kicheree retsepti pole ma millegipärast isegi oma retseptiblogisse lisanud, seega seda saan ka siis nüüd homme teha!


Praegu hakkan ma kokku panema ja jagama Elujõusaali jaanuarikuu tunniplaani - kõrval  on suur tass smuutit, taustaks laulab Rhye ja difuuseris muliseb Motivate. Õues on lumi, laternas põleb küünal ja ma olen kodus iseendaga. Kas saab veel mõnusam olla? 


Lisa kommentaar

Email again: