Kommenteeri

Kuulõpulainel: kuust ja naistest ja lainelisest elust

Jumalannade arhetüüpide kaardid

Kuidas ma juba natuke oskan enda laineid ette näha ja nendeks valmistuda ehk et kuidas ongi nii, et vahepeal on energiad laes, täiskuu annab jõudu ja inspiratsiooni annab iga teine asi ja siis vahepeal tahaks end teki sisse kerida ja mittemidagi teha. Ja mõtisklen, kuidas sellega toime tulla.

Ma olen siin võib öelda et aastaid juurelnud selle üle, kuidas saaks olla kogu aeg inspireeritud ja laetud ja muudkui elulaineidpidi seilata ja tundnud, et ma pean lihtsalt muudkui seda õppima ja sinnapoole pürgima. Ja siis siin nüüd, ühel päeval, sain järsku aru, et see ei saagi nii olla! Sest, esiteks, ma olen naine! Ja teiseks, ma olen introvert. Ja kolmandaks, ma olen inimene. No ilmselt on neid inimesi ka, kes vahetpidamata hommikust õhtuni toimetavad ja kindlasti on nippe ja hacke, et olla järjepidevalt võimalikult produktiivne ja suurepärane ajaplaneerija (ja seda ma tõesti õpin järjekindlalt), aga minu rütm ongi sellline, et ma olen mingi aja tegus, inspireeritud ja motiveeritud ja täiesti väljapoole ja siis mõne aja pärast vastupidi - sügavamal, eraldatum ja sissepoole. Ehk et mulle kui introverdile on sissepoolevaatamise perioodid lihtsalt hädavajalikud. Ja naisena ongi mingi aeg kuust, mil ma ei jaksa ega taha toimetada ja tegus olla, vaid vajan lihtsalt olemist, puhkamist ja mis seal salata, śokolaadi (sest miks mitte! Jaanuar on läbi!).

Olengi sellele siin viimastel päevadel rohkem mõelnud. Ja ehkki ka nendel sissepoolevaatamise perioodidel on niimoodi vahepeal omakorda eredamaid ja inspireeritumaid hetki, siis põhiline soovitus iseendale on see, et ma ei planeeriks selleks ajaks endale kümneid asju ja seda kõike puhkepausideta. Sest see on selline vastutuult jooksmine ja seinast läbimurdmine ja muud sellised metafoorid, mis viib läbipõlemiseni. Alguses kindlasti keeruline teha, aga põhimõtteliselt jõudsin selleni, et ma peaksin oma nädalaid niimoodi vaheldumisi tegusate ja rahulikena hoidma. Et üheks nädalaks võin igasuguseid vägevaid ja aktiivsust ja suhtlemist nõudvaid ettevõtmisi planeerida, kui luban endal järgmisel nädalal aja maha võtta, puhata, sissepoole vaadata ja edaspidiseks visioone luua. Ehk siis tegelen muuhulgas ka selle „mittepakiline, aga oluline“ kastiga, kui kasutada Stephen R Covey tabelit (viite leidsin Roland Tokko raamatust „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“, aga olen seda igal pool mujal ka kohanud). Või siis testin mingeid uusi mõtteid või taipamisi ja võtan aja ja lasen neil settida. Ja siis järgmisel nädalal võin jälle tegusam olla.


Mis on naljakas, on see, et kui ma sellist süsteemi eiran ja oma võimeid ja energiat ülehindan, siis võtab minu keha või minu laste kehad ja tervised selle aja mulle pooljõuga. Ja noh, siis on oluliselt keerulisem mingeid asju ümberkorraldada.

Tegelikult on veel ka igasuguseid peenemaid teooriaid, kuidas näiteks naistel vaheldub energia iga 2,5 päeva tagant. See on kuupunktide teooria, mille kohaselt on naisel 11 kuupunkti ja need siis vahelduvad ja mõjutavad või toovad oma valitsemisajal esile meie erinevaid kvaliteete. Et mõne kuupunkti mõju all oleme 2,5 päeva hästi toimekad ja energilised ja kiirgame enesekindlust ja ärategemisejõudu ja mõne kuupunkti mõju all hoiame, vastupidi, pigem inimestest eemale ja võib olla on hea siis just näiteks mingi loominguga tegeleda. See on hästi põnev teema, ma käisin Prantsusmaa joogafestivalil isegi ühes töötoas, kus üks kundalini taustaga naine on neid kuupunkte uurinud ja sidunud need numeroloogia ja jumalannade arhetüüpidega. Soetasin endale sealt tema raamatu ja jumalannadekaardid ka, aga ma pole siiani seda otseselt käsile võtnud. Seda peaks siis praktikas uurima nii, et jälgid end enamvähem kolm kuud ja püüad selle aja jooksul märgata mingeid mustreid - et milline kuupunkt millal valitseb. Ja kui selle järjestuse ära tabad, võid elu lõpuni ennustada, millistel päevadel on mõistlik kuhugi suurele koosolekule elumõjutavaid presentatsioone tegema minna ja millistel päevadel pigem metsa poole joosta (see oleks muidugi igal juhul igapäevaselt mõistlik :)). See autor selle iseenda jälgimise järgi koostatud kalendri järgi oma elu planeeribki ja väidab, et nii lihtne on.Täitsa mõtlen, et äkki praegu ongi hea aeg seda ise ka jälgima hakata, sest see on niikuinii teemaks tõusnud ja ma niikuinii kirjutan igal hommikul oma päevikusse ja pean viieaastapäevikut ka, kuhu saan mingeid märkeid teha oma enesetunde kohta ka nende kuupunktide valguses! Okei! Ma hakkan siis jälgima!

Mind väga huvitavad igasugused teooriad ja praktikad, mis selle energiatasemete vaheldumise ja introvertide-ekstravertide ja kuupunktide ja muude selliste aspektidega seonduda võiks ja aidata mõista seda lainetamist veel igasuguste huvitavate nurkade alt. Seega, kui Sul on selles küsimuses miskit head jagada, siis ma oleksin väga rõõmus, kui Sa seda teed! Aitäh!


Lisa kommentaar

Email again: