Kommenteeri

Kuidas ma ilusate asjade kokkulangemisel talveunest ärkasin

Sellerimahl ja sünnipäevalilled

Ma olengi nüüd jälle targem ja kogenum, et mitte öelda, et vanem! Veits on imelik tunne, sest ma olen nüüd rohkem neljakümne poole. Enne olin seal keskel. Aga noh, samas on see lihtsalt number ja need viimased aastad on olnud niii ägedad, et ma olen valmis selle kõige pärast vanem olema! Täna tahan kirjutada sellest, kuidas ma lõpuks ometi talveunest ärkasin ja kuidas see juhtus. Ma olen alati hommikuid armastanud ja mulle sobivad igasugused hommikused rituaalid ja praktikad imeliselt. Ja ma enamasti olen kenasti lainel. Aga sel aastal on siin mingid terviserikked (mul või lastel), pikemad ülevalolemised või mingid muud öised jamad vaheldumisi, mis on mu hommikuid järjepidevalt pekki keeranud ja sellest kohast on olnud üliraske, ü l i r a s k e tagasi ree peale saada. Sest kui korra kukun, kukub kogu keha ja meeleolu ja päev (või mitu. või nädal) järgi. Aga ma kahtlustan, et see viimastel nädalatel õhus olnud pidev kukkumine on olnud seotud ka selle pika talvega, pimeda ja raske aja lõppemisega seonduva energialangusega ja just sellise energeetiliselt väljakutsuva ajaga. Et ongi olnud kordades raskem end kuidagi lainel hoida.
Igatahes, kui märtsi esimesed nädalad olid veel täiesti tuntavalt väljakutsuvad - pidevalt pidi end pooljõuga ja küünte abil mööda maad edasi valguse poole tõmbama (piltlikult, eksole), on selle nädalaga kohe mingi hoopis teine enerks tulnud! Ma tunnen, et see on seotud erinevate asjadega:
- mul oli sünnipäev (ikka on mõnus lugeda ilusaid soove, meelespidamisi, saada lilli ja kallistusi ja armastusttäis kõnesid)
- ma jõudsin lõpuks Klaarsusesse omale väekeed ehk malat tegema (mida ma olen juba aastaid tahtnud ise tegema minna, aga kuidagi pole õnnestunud ja seekord sain seda teha kevade alguseks ja oma sünnipäeva puhul. Ja ma lõin selle mala end toetama sel eluaastal, ehk et ta on mu sõber ja kaaslane ja tugi ainult selle aastaringi, misjärel tuleb temast lahti öelda (ehk lahti lammutada). Aga ma tundsin ära, et just nii ma tahangi teha) 
- algas kevad (värskus! Talv on läbi! Me elasime selle taaskord üle! Nüüd võib vaikselt urust välja tulla ja ringutada ja vammuseid vähemaks visata ja lihtsalt igale poole laiali lipata!
- on täiskuu (energiad on laes ja on rohkem tahet ja jõudu)
- ma hakkasin hommikuti sellerimahla jooma #päev5 (eriti puhastav ja turgutav värk!)
- päike tuli välja (mis siin öelda - kui ikka päike on, on kõik ilusam. Pluss, eile oli 9 kraadi ja ma läksin ilma sallita õue! Ja ma olen täiega külmavares, seega see on juba midagi!)
- ma võtsin kätte ja tõusin jälle kohe peale ärkamist viie sekundi jooksul üles 5, 4, 3, 2, 1 (sest see voodisse vedelema jäämine absoluutselt ei toeta ägedat ja tegusat päeva #mindsetreset
- meil käisid eile koristajad (kõige suurem asi selle juures on see, et igakord, kui ma tean, et nad tulevad, olen ma ise täiega motiveeritud meeletut eeltööd tegema - ma viskan ja koristan mingeid nurkadele kogunenud asju eest ära, korrastan riiuleid ja laste (eriti Marta) voodialuseid aardekoopaid ja üldse kõike, mis kuu ajaga tegemata on jäänud. Ja preemiaks tulevad koristushaldjad ja pesevad ära pesuruumid, põrandad ja kapiuksed ja muud üldpinnad. See on lihtsalt maailma parim tunne tulla koju, mis on maast laeni puhas. Kohe on peas ja hinges ka puhtam, ma ütlen)
- eile käis pesumasinamees ja tegi pesumasina korda (olles olnud kaks nädalat ilma pesumasinata, saan aru, kui enesestmõistetavalt ma teda võtnud olen. See kaks nädalat on väljakutse, mida soovitan ainult tugevamatele ja kannatlikumatele meist.)
- ma tulen just kohtumiselt coachiga (kes coachib mind suveni, et ma saaksin mõnusalt ja toetatult ja torgitult oma saaliga seonduvaid ja isiklikke (ja nad on niikuinii igatpidi põimunud) unistusi reaalselt ellu viia, oma potentsiaali kasutama õppida ja kuidagi seda kõike veel füüsilis(t)eks sissetuleku(te)ks vormida).

Malapunumine puuviljade ja väga toreda Klaarsuse-Leie saatel

Päris hea algus uuele eluaastale, ma tunnen! Ma õppisin sellest kõigest (lisaks sellele, et sellerimahl on mu elu- ja tervisepäästja) eelkõige seda, et tuleb panna kokku list eriti mõnusatest ja kiireltrakendatavatest asjadest ja tegevustest, mis mind täiega rõõmustavad ja mida saab raskematel hetkedel ette võtta ja inspiratsioonina kasutada, et end natukenegi paremini tunda. Näiteks paneks ma sinna kindlasti koristajad, varajase ärkamise, looduses jalutamise, sellerimahla, jooga (konnaharjutuse, jõulisema hingamisharjutuse, stretchpoosi ja muud sellist) laulmise ja tantsimise ja mõne hea smuuti või tumeda śokolaadi või maasikad või mõne veits tervislikuma jäätise (only half-cheatin´). See list ei ole lõplik!

Note to self: vahel, kui miski ei aita, siis tuleb lihtsalt paar ööd magada rohkem kui kuus tundi.

Ma jooksen nüüd lastele järgi! Eriti mõnusat kevade algust ja reedet!

Minu uus sõber selleks aastaks - mala ehk väekee

Lisa kommentaar

Email again: