Kommenteeri

Juulituuled, tervis, action ja kokkuvõtmiseasi


Nõval. Puhkusel. Matil.

Aah.. Juuli.. Juuni viimasel päeval, ausalt, jõudis mulle kohale, et ma ei jaksa ega taha niimoodi lõputult puhata, vedeleda ja introvertida. Eriti kuna sellega kaasnes üsna vabameelne suhtumine oma igasugustesse toetavatesse rutiinidesse ja rütmidesse, mida ma siin pikemat aega ülesehitanud olen. Ja no toitumisest ei hakka ma isegi rääkima. Sest ma ei julge.  Aga oli see kuuloomisega seotud või mitte, tegin ma 30. juunil täiesti seesmiselt toetatud otsuse hakata juulis jälle rohkem iseendaks. Selleks, kes ikkagi vajab igasuguseid tegemisi ja kogemisi ja ettevõtmisi ja olla selleks vormis, elav ja terve.  
Ja pooljuhuslikult (mhmh) oli meie soojaveemehhaanikal midagi viga, mistõttu kraanist sooja vett ei tulnud. Ega duśist. Ja minu peas oli selleks varmalt valmis lahendus - ishnaan ju (pikem kundalinijoogalik taustaselgitus siin)! Kes ei tea, siis see on selline hommikune külma vee protseduur, kundalini joogide seas väga levinud. Ja ma äkki isegi olen sellest midagi kirjutanud? Igatahes ühendasin ma need kaks asja - soojaveevõimetu süsteemi ja joogatarkuse, haarasin mandliõli kaasa, määrisin end sellega sisse ja viskusin külma duśi alla. Ja sain põhimõtteliselt kohe aru, et SEE oligi puudu! See mõnus śokk kohe hommikul, mis viimsegi "eiviitsi" minust välja peksaks. Või noh, uhuks. Et see liiga ekstreemsena ei kõlaks (hahhahaa, sest külm duśś kohe hommikul kõlab ju normaalsena, eks?). 

Igatahes olen ma seda nüüd juba pool kuud praktiseerinud (seal vahel on mõni päev, mil oli selline aeg kuust, mil seda teha ei soovitata) ja mul on selline tunne nagu ma oleks mingi uue riigi avastanud. Kuidas ma seda enne teinud ei ole?! See on ju täpselt minu värk! Esiteks see muidugi värskendab ja ajab kohe keha ja meeled üles, aga teiseks annab see mingi lisajulgusenoodi - ma tunnen, kuidas see hommikune külm sahmakas on minus mingi kõikvõimsusetunde äratanud ja ma olen ka ülejäänud päeva jooksul palju julgem ja pealehakkajam. Peaaegu et miski ei tundu võimatu! Ülihästi saan aru, miks see just kundalini joogidega ja muidu kundalini jooga sõpradega resoneerub. Sest sellised väljakutsetest läbiminemised ja väiksed (ja suuremad) eneseületused on just see, miks kundalini jooga osasid meist tõmbab. Sest tahaks näha/kogeda iseenese jõudu ju. Ja selle avastamisel tekib hasart seda veel rohkem näha ja kogeda. Ja nii ta läheb. Ja nii lähen ka mina Prantsusmaale kundalini jooga festivalile ja võtan ühe tütre ka kaasa. Sest ma olen julge! (Selle otsuse tegin küll juba enne külmi duśśe, aga ilmselt see tuli juba ka kundalini jooga pealt.)


Lisaks, kui siin nüüd kiitlemiseks läks, teen ma juulis jälle igal hommikul pikemalt joogat. Alustan japji ehk hingepalve lugemisega (kusjuures see on nii mõnus keeleväänaja oma gurmukhikeelsusega, et äratab aju ka kohe kõmaki üles) ja jätkan harjutusteseeriaga nabapunktile (Nabhi kriya, mida ma tegin ka mais ja juunis), mis on selline korralik andmine ja kõhulihase-alaselja-tuharatrenn ja ühtlasi äratab sihikindlust, tahtejõudu ja julgust. Sinna otsa 54 konna ja 3 minutit Sat Kriyat. Siis joon ma sellerimahla ja söön joogasuppi. Ideaalis. Kuna siin on olnud ka igasuguseid sõitmisi ja kodust ära olemisi, siis olen ma ikkagi oma ellu ka natuke paindlikkust alles jätnud. Aga midagi neist teen ma alati.

Toitumise võtsin juulis samuti täiesti külmalt käsile ja olen juba 16 päeva hoidunud suhkrust, nisujahust, piimatoodetest, enamasti ka muust loomsest (mõni üksik kala (väljas söömas olles) ja vaba kana muna (pannkookides) on vahepeal laualt läbi käinud) ja üldse igasugusest öisest söömisest. Ja ma tunnen end peale kaht nädalat absoluutselt suurepäraselt!  Kõik need duśid-joogad-juurikad on mind nii hirmsat moodi toetanud ja üles äratanud, et minu mõtteselgus ja seoste loomine ja igasuguste toetavate märkide märkamine on hetkel sajaprotsendiline, ma julgen väita. NIi vägev, ausalt. 

Ja tegelikult ei taha ma sellega üldse öelda, et kõik peaksid terve hommiku mingeid tohutuid protseduure järgima, aga mingi üks-kaks tervist ja meeli toetavat harjumust võiks küll graafikus olla. 

Näiteks toitumise muutmine (tegelikult tagasi minu jaoks loomulikuks, mis lihtsalt vahepeal kuhugi vasakule ära vajus) on üle mõistuse suure mõjuga kogu enesetundele. Esimestel päevadel oli raske kommidele ära öelda, aga teisel-kolmandal võisin ohutult kommiga samas toas viibida. Kindlasti kuluks ära ka mingi toetav protseduur-liikumine füüsilisele kehale, et energia käima saada ja võib olla isegi ilma kohvita, eks.  Aga see otsus mingit harjumust muuta peab tulema sajaprotsendiliselt sinu enda seest. Ehk et peab olema see tunne, et ma pean, sest ma tahan. Sest ma tunnen, et see on minu jaoks hetkel vajalik ja õige. Ilma selleta ei ole erilist lootust kõiki neid muutuseid õnnelikult taluda. Nagu Tony Robbins ütleb - sinu "should"-ist peab saama sinu "must" - ainult siis hakkad sa sellesse päriselt oma energiat ja tähelepanu investeerima. 

Ma ise arvan, et mulle sai juunikuus toitumise puhul saatuslikuks ka see, et ma olin palju kodus, kus ikka kuidagi on sellist närimisvajadust rohkem. Ja kui kapid on igast värki täis, siis saab seda sealt eriti lihtsasti kätte. Ja no see, et poed on liiga lähedal ja auto on hoovis, ei aita ka kaasa. Lisame siia veel vabaduse magada hommikul kauem ja sellest tulenevalt poole ööni üleval olla, ja saamegi kommide ületarbimise valemi. Päeval ja ööl. Ja mitte ainult kommide. Jäätis sobib ka suvise puhkusega väga hästi kokku.

Aga see kõik on minevik, sest praegu on juuli ja ma rokin oma duśśide ja jooga ja suppidega siin nagu homset poleks! Ja ma tõesti tunnen end oma kehas jälle vägevalt! Ma loodan, et ma suutsin vähemalt üht inimest külma duśśi proovima inspireerida (naiste-laste väljasõidul suutsin küll, sellest ka see julgus siin selliseid avaldusi teha) ja vähemalt kaht inimest kommipaki asemel rohkem virsikuid ostma innustada.

Kirjutage mulle ikka ka, kui miskit siin kõnetas ja mingi ahela käima lükkas, et ma teaks ja saaksin ka teie tervise ja saavutuste ja eneseületuste üle rõõmustada!
Lisaks oleks huvitav lugeda teie toetavatest harjumustest ja rituaalidest ka. Palun.

Lisa kommentaar

Email again: