Kommenteeri

#6 Laadivad vestlused, vanad sõbrad ja hygge-saal

Üks mõnus kolmapäev sügavate vestluste, uute inimeste, oma inimeste ja kodus töötamisega. Selline efektiivne ja nauditav kulgemine, mille eest olen kahtlemata tänulik!

Saali-hygge
Hommikul jagasime ja mõtisklesime ja arutlesime Margitiga peale joogat nii ennastunustavalt, et peaaegu tunnike kadus eikuskile. Sellised elulised ja sügavad arutelud on mulle nii hädavajalikud enese mõistmiseks, mingite uute vaatenurkade leidmiseks ja lihtsalt ühenduse tundmiseks inimestega mu ümber.

Siis käisin ühe eriti armsa uue inimese ja tema eriti armsa ema juures külas, et samamoodi elust enesest rääkida. Aga kuna see uus inimbeebi kuulas ja oli oma nunnuolemisega kohal, siis läks jutt vahepeal väga eksistentsiaalseks - et kuhu maailm üldse teel on ja mille sees lapsed kasvavad. Seda tasakaalustas taustaks mängiv America´s Next Top Modeli makeoverite kompilatsioon, mille me taotluslikult oma sushisöömise kõrvale valisime, et vanu häid aegu meenutada ja mälestada. Sest me käisime kunagi koos Peterburis nädalatekaupa tööl ja nii möödusid meie õhtud ja nädalavahetused. Ülitore oli. Siis ja täna. Need oma õiged inimesed ei kao ikka mitte kuhugi, tegelikult. Isegi kui vahepeal on perioode, mil suhtlus on harv või isegi olematu. Ühel õigel hetkel see jätkub sealt, kust pooleli jäi (kui see nii peab minema) ja siis ongi hoopis rohkem vahepeal kogutud elamusi jagada või koos järeldusi teha või lihtsalt check-inida.

Ja praegu on minu jaoks ajakohane termin või väljend "kodus töötamine", sest ma sain just aru, et ma olen seda kõike enne pidanud "niisama asjadeks, mis on vaja millagi ära teha". Tegelikult ma ju teengi reaalseid ja vajalikke asju, et kõik ettevõtmised sujuksid ja mina ise ka rõõmus oleksin. Ja kõik need asjad mida ma teen vastavad kokku tegelikult ikka korraliku töö tunnustele. Ma lihtsalt teen seda kodus. Kõik, nagu ikka, on suhtumise küsimus. Aga see ettevõtjana ja vabakutselisena toimetamine ja oma aja planeerimine ja kõik see on selline uus värk, ebatraditsiooniline selles ajas, kust mina pärit olen ja vajab seedimist - kui oled kodus, siis oled kodus ju. Mis töö.  Seega selle termini - kodus töötamine - vastu võtmine ja enda omaks tegemine oli küll üks tänane taipamine. Või taipamine, et see taipamine on osa teekonnast lõpliku taipamise ja omaksvõtuni.

Ja täna sain saalis mõnda aega üksi istuda ja mõnuleda üleni hygge-vaibis oma tee ja küünalde ja vaipadega. See on uskumatult imeline tunne, kui on selline koht ja mul on võimalus sinna (peaaegu) alati minna, kui ma tahan. 

Tänulik olen täna kõikide nende ülalmainitud mõtete, kogemiste ja inimeste eest. Aitäh!

Taipasin siis, ühesõnaga, et ma töötan kodus ja see ei pea tähendama, et ma peaksin samal ajal koristama ja koduasju tegema. See ongi minu töötamise aeg, lihtsalt mina eelistan teha seda kodus. No sellist asjaajamist ja arvutitvajavat ja visiooniloomise tööd. Ehkki kohvikus on ka tore. Ja kindlasti on kontoris tore (sest seal on inimesed! ja sünnipäevad! ja koosolekud!). Aga kodus on ka tore, sest võid istuda kuidas tahad, panna selga, mida tahad ja süüa kust ja mismoodi tahad. Kui üldse.

Helitaust  - Coldplay - "Orphans" mängis päeval koos "Arabesquega" niimõnigi kord uuesti ja uuesti. Ja praegu laulab ta "Everyday Life´i" ja ma ei saa aru, kuidas ma seda päeval ei kuulnud nii nagu ma kuulen seda praegu. Seda lihtsat-helget-kaunist sõnumit. Kõik need kolm on ühe singli peal nimega "Everyday Life". Nii hea on. 

Panen sõnad ka siia:

"Everyday Life" Coldplay

What in the world are we going to do?
Look at what everybody's going through
What kind of world do you want it to be?
Am I the future or the history?

'Cause everyone hurts
Everyone cries
Everyone tells each other all kinds of lies
Everyone falls
Everybody dreams and doubts
Got to keep dancing when the lights go out
How in the world I am going to see?
You as my brother
...Not my enemy?

'Cause everyone hurts
Everyone cries
Everyone sees the colour in each other's eyes
Everyone loves
Everybody gets their hearts ripped out
Got to keep dancing when the lights go out
Gonna keep dancing when the lights go out
Hold tight for everyday life
Hold tight for everyday life

At first light
Throw my arms out open wide
Hallelujah
Hallelujah
Hallelu-halle-hallelujah
Hallelujah
Hallelujah
Hallelu-halle-hallelujah
Yes

Jaa.

Lisa kommentaar

Email again: