Kommenteeri

#5 Üks mängu ja lastevaibi täis päev

Oo, kus oli täna alles üks mänguline päev. Täitsa huvitav, kuidas kõik see just ühele päevale sattus niimoodi! Käisin Viimsis uues Lastekohvik Villes esimest loovushommikut tegemas, kus meisterdasime nii mõnusas hygge-vaibis lobisedes ja kleepides emade-lastega isadele kingitusi. Siis läksin edasi linna Hoolingu lugemisjooga koolitusele, mis täiega toitis inspikatassi ja hinge rõõmuga ja pead tarkustega ja nippidega, kuidas lapsi lugemisel ja lugemaõppimisel toetada ja kuidas seda kõike veel mänguliselt teha. Ja siis tulin koju ja panin mõned lugemisjoogas värskelt kogetud mängud ja tehnikad kohe oma laste peal praktikas proovile - mina rõõmus, lapsed rõõmsad! Õhtu lõppes endalegi üllatuseks higiseks tantsitud nahaga, sest eikuskilt tuli tunne, et võiksime lastega mõne tantsu ära õppida. Leidsime youtube´ist Just Dance videod, mille järgi andsime ikka korralikult minna. Mõni rohkem kui teised. Tahaks küll jõuluvanale kirjutada, et ta mulle kaa selle tantsumängu tooks.. (geniaalne mõte ikkagi selline mäng luua, mis reaalselt lapsed vabatahtlikult tantsima paneb. Nii poisid kui tüdrukud. Olen tunnistajaks olnud!)

Eriti mõnus ja loominguline töötuba kookide ja kuumade jookide ja toreda seltskonna toel
Ühesõnaga, loovushommik oli ülitore, emad ja lapsed oli ülitoredad, meisterdada oli koos tore ja kohvik oli ka eriti tore. Ideaalne tegevus novembrihommikul, mil õues mäsleb tohutu tuul ja kakleb puude-põõsastega. Ja meil on soe ja hubane ja tore seda aknast näha.

Hoolingu lugemisjooga töötuba, mis ühendas lastejooga ja lugemaõppimise toetamise, oli ka tohutult inspireeriv ja praktiline ja armas ja särtsakas ja mänguline nagu Maili ise. Lugemine ja raamatud on nii minu südameteema, seega ma olen üle mõistuse õnnelik, et ma sealt täpselt nagu lootsin, igasuguseid vaatenurki ja uusi mõtteid sain, kuidas lugemisarmastust pehmelt ja hirmuvabalt lastele edasi anda. Inspikatass on rahul.

Õhtul ei suutnud ma vastu panna ja tegin oma lihastele lastele ka ühe lugemisjoogatunni ja no peab ikka paika see, et kui õpetajal endal on huvitav, on ka lastel huvitav. Sest ma olin täiega motiveeritud täna ja inspireeritud ja vihik oli paksult häid mänge täis ja kõik mu lapsed olid nii sillas ja kaasas! Ühtlasi tuleb mainida, et on päris kasulik, kui kodus on uute jooga- ja inspikatehnikate testimiseks alati üks liitvanuseline kontrolltestgrupp olemas. Ja selle eest olen muidugi tänulik ka!

Tänulikkus:
Lisaks kõigele, olen ma täna üleüldisemalt tänulik esiteks endale, et ma olen võtnud end kätte ja hakanud julgelt igasuguseid samme astuma ja uusi projekte vastu võtnud ja nüüd naudin inspikat ja kasvamist, mis nad kaasa toovad. Mind aitas see tunne ja mõte, et tuleb lihtsalt järjest rohkem võtta kätte ja hakata päriselt ka tegema neid asju, mis peas keerlevad või ammu keerlenud on, aga pole kunagi tegudeni jõudnud. Ma kogu aeg kinnitan endale, et jaa, mul on nii palju toredaid mõtteid ja nii tore on muudkui ideid genereerida, aga ühel hetkel jõudis (mingi targa inimese abiga kuskilt) see kohale, et ega neist enne ikka suurt kasu ei ole, kui neid päriselt ellu ei ole rakendatud. Häid ideid hõljub igal pool miljoneid, nad lihtsat ootavad, et nad saaks kellegi kaudu füüsilises maailmas manifesteeruda. Seega hakkasin otsast väikeste sammudega minema ja vaatan, kuhu need viivad. Ja teiseks olen tänulik inimestele, kes minu ümber on ja sellele, et ma olen kuidagi järjest enam hakanud nägema igaühes seda meie ühisosa. Nii ilus on niimoodi elada. Aitäh. Teile kõigile ka.

Taipamine: vist seesama, et olgu meie taustad sarnased või erinevad - meis on mingi ühisosa, millega saab alati kontakti ja samastuda ja sõber olla. Lihtsalt seda ei pruugi kohe esimesel pilgul näha olla. 

Helitaust:
Täna kuulasin 25 korda Hein Cooper´i laulu "Invincible": lükkas päeva ja sombuse hommiku jõulisemalt tööle.

Lisa kommentaar

Email again: