Kommenteeri

#3 sadhana, naised, power-uinak ja "Aasta täis draamat"

Tulin just kinost, kus vaatasin Kinoteatri dokki "Aasta täis draamat" ja täiega samastun siin praegu keset ööd oma kirjutamiskohustusega, hahaa. 

Pilt tehtud täna Filmimuuseumis, mitte üksi seda õhtust filmi vaatamas. Tänaõhtune saal oli kolmanda reani ikka täitsa täis. Võimas, et inimestel on huvi kinos kodumaiseid filme vaatamas käia!

Tänane päev algas saalis plaanilise sadhanaga (kõlab nagu mingi opp) ehk kundalini jooga hommikupraktikaga, mida tehakse päikesetõusu paiku - meie alustasime kell 5.30, mina isiklikult olin kohal 4.30, mis tähendab, et ma tõusin juba 4.00 (sest lihtsalt tõusingi juba ise enne kella. Olles magama läinud mingi 23.45. Aga kuna ma olen sel aastal oma öid planeerinud unetsükleid silmas pidades (ehk jagan uneaja 1,5-tunnisteks blokkideks ja jälgin, et ma ei paneks kella helisema täpselt tsükli keskele), sain täitsa kenasti oma päeva umbes 4,5-tunnise une peal tehtud. Aga siinkohal tahan mainida, et oluline osa oli ka sellel 13-minutilisel power-uinakul, mille ma kuskil 19 ajal tegin! Sest tänu sellele jaksasin ma täna ka lisaks lapse sünnipäevapeole Filmimuuseumis ja saalis toimunud sadhanale veel kell 21.00 kinno minna uut dokki vaatama ega jäänud seansi vältel kordagi magama!

"Aasta täis draamat" oli film minu maitsele, tahan tunnistada. See oli üdini siiras, nii ehe ja nii raw lugu üdini siirast, ehedast ja raw´st neiust, kes vaatas ära ühe aasta jooksul kõik esietendused, kirjutas neist blogisse ja sai selle eest palka. Ja kuidas ta tänu sellele aastale leidis endast, noh, põhimõtteliselt iseenda või mingi rahu iseendaksolemisega. Selline ongi üks pärisehe dokk. Ja noh, kuna see on kodumaine, siis ekstrapunktid minu poolt juba selle eest. Sest ma armastan kodumaist filmikunsti ja noh, üldse kõik kodumaine paelub mind. 

Igatahes tänased mõtted on siin:

1. Tänulikkus:
Hommikune sadhana oli väga armsas naisteringis, kellega me jäime kogemata pooleteiseks tunniks elu üle järele mõtlema, arutlema ja üksteist toetama. Sain nii palju meeldetuletusi ja vahetasin vaatenurki nagu sokke. Väga tänulik olen selle naiste keskel päriselus olemise hommiku eest. Mul (ja suure tõenäosusega ka Sul, kui Sa oled naine) on nii hea meel, et ma saan olla osa sellistest naiste olemistest. Ja naiseks olemisest.

2. Taipamine:
Tänane väärtuslik taipamine või siis äkki taipamine, et see taipamine on ikka veel oluline ja vajalik ja praktiline, on see, et üks keskmiselt 11-minutiline uinak võib vabalt kogu päeva ja õhtu särama lüüa. Tänu sellele jõudsin ma ju täna, pühapäevaõhtul peale 20 lapsega sünnipäevapidutsemist  ja 4.00 tõusmist veel kinno ka! Ja üksi kinos käimine on ikka üle prahi - täislaks-filmi-sisse-minek.
Lisaks sekka hommikuse sadhanajärgse juturingi tulemina ka ikka vana hea taipamine, et anna ja jaga seda, mida ka ise ellu juurde soovid. Eriti suhetes.

3. Tänane sound:
Niia - "Nobody" viskas tordiladumise aegu jälle puusa nõksuma

Ja et mul on siin juba kolmel korral sekundiks silm looja läinud (vau, just avastasin, et see väljend on nii huvitav - looja minema), on hea aeg lõpetada. Head ööd inimesed ja tulevikumina.


Lisa kommentaar

Email again: