Kommenteeri

#14 Töö- ja lõbuneljapäev

Neljapäev on mul selline tööpäev, mil ma annan lastejoogatunde ja olen rohkem (väikeste) inimeste seas. Tihti on neljapäevahommikul selline tunne, et tuleb üks pikk päev ja tuleb enda sisemist introverti rahustada, et me elame selle üle. Ja absoluutselt iga neljapäev lendab mööda nagu mingi, ma ei tea, lind(?). Seega ma tihti otsin endale mingit toredat tegevust tundide vahele, et meel ei hakkaks jälle närveerima, et kuidas küll me need tunnid kõik ära teeme. Sest tegelikult alati teeme ja alati on supertore. Täielik paradoks. 

Eile koristasin saali kõrvaltuba ehk elutuba ehk sellist tuba, mis on valmimisjärgus, kuhu tuleb mõnus olemine kööginurga ja lastenurga ja suure söögi-meisterdamislaua ja teraapianurga ja kõige vajalikuga, et oleks hea olla. See on spontaanne-ajutine-ad-hoc lastenurk-lebonurk
Hea näide, kuidas meel tahaks muudkui rõõmu piirata ja igast asju ülemõelda ja pabistada ja kahelda. Sama on ju hommikujoogaga ja selliste toetavate tehnikate ja rutiinide ja rütmidega. Kui ikka lihtsalt kätte ei võta ja meelt ei ignoreeri, siis ilmselt ei saakski midagi tehtud. Täielik pidur! Ülinõme temast!

Igatahes olen ma õnnelik ja tänulik, et ma olen endale sellise mõnusa toimeka (aga samas ka puhkevõimalustega) graafiku koostanud, et ma lihtsalt ei saa jääda seda meelt kuulama. Sest kokkuvõttes, ega ma poleks kindlasti õnnelikum inimene, kui ma meele järgi talitaks ja kõik tegemised-tööd-käimised "igaks juhuks" ära jätaks. Ma olen ka hakanud meelt trikitama sellega, et ma luban, et teen "selle ühe asja" veel ära ja siis rohkem ei tee midagi. Ja lõpuks teen hoogusattunult veel kolm asja ja olen superrahul endaga. 

Eile olin tänulik, et ma suutsin lastetundidega kaasa voolata ja lasin lahti mingitest piirangutest kuidas asjad peaksid olema ja tõeliselt mõnus kulgemine oli! Naistetunnis jagasid naised, kuidas igapäevane jalutamine/jooksmine/õuesliikumine hoiab neid voos. Taipasin, et see on täiega minu teema, lihtsalt see on jälle viimasel aja vähe tähelepanu saanud. Mul ei ole kahtlustki, kuidas värske õhk mind toetaks ja aitaks meeled selged hoida. Taibatud ja äramärgitud. 

Ja õhtul kostitasin end mõne Seksi ja Linna osaga. Olen jõudnud hooaega number 5! Seega varsti on pidu läbi ja kogu sari uuesti otsast lõpuni läbivaadatud. Ma olen tänulik, et tänapäeva tehnilised võimalused lubavad soovi korral neli (või rohkem!) osa korraga vaadata :) Ma ei tea, mul on vahel kohe selline tunne, et ma tahaks vaadata mingit filmi, mille sündmustik leiab aset kuskil suurlinnas. Selline tohutu suurlinnavaibivajadus tuleb peale. Muidugi tahaks vahel ise ka olla suurlinnas ja jalutada seal tänavatel, kuhu ustest immitseb toidulõhna, on selline jahe sügisilm, palju sagimist ja tulesid, aga pigem on see mingi igatsus, mida saab leevendada vabalt filmi või sarjaga ka. Selles mõttes aitab Seks ja Linn superhästi. Ma tegelikult väga armastan seda suurlinnavaibiigatsusetunnet. See tasakaalustab. Et ma armastangi kogu elu selle kirjus olemises. Ma väga vajan enda ümber loodust ja rahu, absoluutselt. Aga ma vajan kõike muud ka! Sest, noh, see kõik ongi päris.

Helitaust:
Udiyana Bandha - Ilumina

Lisa kommentaar

Email again: