Kommenteeri

#13 Tõeline novembrisünergia

Praegu on see kõige novembrim november vist, jah. See selline keset sompus ilma ja hämarust olemine, mil jõulud nagu veel ei paista ja ikka veel läheb järjest pimedamaks. Kahtlemata ideaalne aeg kodus küünlavalguses istumiseks ja teejoomiseks ja küpsisesöömiseks. Mida aga on keeruline teha, sest toimetused on ju ka vaja ära toimetada. Siis tekibki see igatsus lihtsalt olemise järgi. Ma olen tänulik, et meil oli eile nii mõnus hommikune tund. Jaa, muidugi meeldis kehale end harjutustega käima ka tõmmata, aga mind toidab kohe eriti see, kui me jääme joogatajatega vestlema ja asjade üle järele mõtlema. See on selline mõnus novembrisünergia, mis tekib. Tee ja küünlad ja soe koosolemine, kui akna taga on tuul. Ehk et kui ma mõtlen, mida ma vajan siin keset pimedat novembrit, on see ilmselt just selline vestlemine ja jagamine ja niisama heietamine õdusas õhkkonnas ja kuskil vihma eest peidus. Kohvikus või kodus või külas või kusiganes. Kamin võiks ka olla. Ja villased sokid. Ja võibolla mingi käsitöö! Nagu vanasti! See läheb tänase taipamise alla!

Väikseks võrdluseks - majaesine 8. novembril 2016. 
Seega täna ma pikka juttu ei tee - lähen joogatan pisikeste inimeste ja nendega kaasas olevate suurte inimestega, joome teed ja vestleme ja siis tulen koju ja teen ühe novembrilõuna suht samamoodi. Teki sees ja küünlad ümberringi põlemas. Mõnusalt väljahingates nagu loodus praegu. Igati tänulik olles, et see on võimalik.

Helitaust:
Sain endale Rändaja plaadi ja kuulasin eile autoga sõites täiel rinnal kaasa lauldes järgmiseid palu: Võlu Sõnumine ja Hinge Kodu. Aga ka kõik muu sealt haakub praeguse hyggega.

Lisa kommentaar

Email again: