Päriseluline blogi

Filtreeri postitusi

Tartu ja koosolemised ja infoväsimus ja śokolaad


Päris huvitav aeg on siinmail taaskord. Igal nädalal on mingid uued taipamised ja arusaamised ja tuuled ja suunad ja märgid ja. Ja ehkki vahepeal tundub, et kõik mõtted ja teemad on kuidagi laiali ja eraldi, siis tegelikult laiema pildina nad kõik vist ikkagi toimivad koos. Vormivad mind kuidagi ja suunavad kuhugipoole. Ja kõik inimesed ka, kes teele satuvad. Ja seda ma olen hakanud taipama viimasel kuul või nii. Ja seda on kuidagi rahustav tõdeda, sest sellises infosegaduses on väga väsitav olla. Ma olen ju kannatamatu ka. Tahaks kohe kõike teada ja lahtihammustada. Aga nüüd ma tunnetan mingit sellist selginemise enerksi või vibratsiooni. Mingi etapp on läbi saamas. 
Loe lisaks

Suhteaprill - suhted - iseendaga ja teistega ka 

Ma otsustasin pühendada aprillikuu suhetele - iseendaga, teistega ja paarisuhtele sealhulgas. Ehk et ma ennekõike mõtisklen ja tunnetan ja panen tähele, kuidas olulisi suhteid toita ja hoida ja kes mina üldse suhtes olen - kus on minu piirid ja mis mind juhib ja kuidas ma saaksin olla päris, muretsemata selle pärast, mida teised arvavad ja milliseid hinnanguid anda võivad ja kartmata konflikte. Sest konfliktid ongi ju sellised nurkadelihvijad ja edasiviijad, et me üldse aru saaks, kus kellegi piirid on. Igipõline teema. Kuidas jääda suhtes iseendaks. Nii suhtes iseendaga kui suhetes teistega.
Loe lisaks

Looduslaadimine ja kultuurilaadimineKui aku hakkab tühjaks saama, on selle laadimiseks inimesena erinevaid viise, eksju. Hea on neid teada ja teadvustada, et enne päris väljalülitumist jaole saaks, et ei peaks kogu süsteemi taaskäivitama hakkama. Mis on ju tüütu. Mina tunnen praegu, et minu kiirlaadija või pigem äkki on õigem öelda kiirtasakaalustaja on kuskil looduses viibimine ilma kõrvaliste isikute juuresviibimiseta (kusjuures see on oluline. Sest igapäevaelus on inimesi ja nende erinevaid sagedusi ja energiaid igal pool minu ümber - eriti siis, kui ma linnas käin. Või poes. Aga kodus ka, sest siin on ka erinevad inimesed erinevate tegemiste ja kogemistega ja üleüldse elan ma ju külas, kus elavad teised ka, kellel on ka kõik need samad asjad. Seega ma olen selle kõigega pidevalt ümbritsetud ja eks see ju mõjutab mind ka. Ja mulle väga meeldivad inimesed! Aga ma tunnen, et ma vajan introverdina ikkagi vahepeal seda äraolemist ja laadimist, kõikvõimalikest energiatest ja muredest ja saginatest eemal olemist.) ja kui ma olen end looduses tasakaalustanud, tahan ma lugeda, kontserte ja etendusi nautida ja kohvikus tśaid juua, sõpradega kokku saada, lobiseda ja end teistpidi laadida. Ehk et kui ma olen end niimoodi looduse osana loodusega tasakaalu viinud või oma füüsilise keha täis laadinud, on mul jõudu ja tahet uurida, kuulata, arutleda ja mõtestada, miks ja kes ma inimesena olen ja olla võiksin ja kuidas teised seda elamist ja olemist näevad ja nii. Ehk siis nagu kuidagi meeleliselt laadida.  
Loe lisaks

Kuidas ma ilusate asjade kokkulangemisel talveunest ärkasin

Sellerimahl ja sünnipäevalilled

Ma olengi nüüd jälle targem ja kogenum, et mitte öelda, et vanem! Veits on imelik tunne, sest ma olen nüüd rohkem neljakümne poole. Enne olin seal keskel. Aga noh, samas on see lihtsalt number ja need viimased aastad on olnud niii ägedad, et ma olen valmis selle kõige pärast vanem olema! Täna tahan kirjutada sellest, kuidas ma lõpuks ometi talveunest ärkasin ja kuidas see juhtus. Ma olen alati hommikuid armastanud ja mulle sobivad igasugused hommikused rituaalid ja praktikad imeliselt. Ja ma enamasti olen kenasti lainel. Aga sel aastal on siin mingid terviserikked (mul või lastel), pikemad ülevalolemised või mingid muud öised jamad vaheldumisi, mis on mu hommikuid järjepidevalt pekki keeranud ja sellest kohast on olnud üliraske, ü l i r a s k e tagasi ree peale saada. Sest kui korra kukun, kukub kogu keha ja meeleolu ja päev (või mitu. või nädal) järgi. Aga ma kahtlustan, et see viimastel nädalatel õhus olnud pidev kukkumine on olnud seotud ka selle pika talvega, pimeda ja raske aja lõppemisega seonduva energialangusega ja just sellise energeetiliselt väljakutsuva ajaga. Et ongi olnud kordades raskem end kuidagi lainel hoida.
Loe lisaks

Arhiiv